Види та властивості світлодіодних стрічок

01.07.2022

Асортимент led стрічок дозволяє придбати виріб, виходячи з конкретної мети. Він же й ускладнює вибір. Тому перш ніж вирушити за покупкою, треба ознайомитися з відмінностями продукції. Це допоможе купити необхідний освітлювальний прилад.
Типи світлодіодів

На сьогоднішній день при виробництві лід стрічок часто використовуються такі варіанти діодів: SMD 3028 або 5050. Дослівно абревіатура перекладається як прилад, призначений для поверхневого кріплення. Вироби міцно закріплені на стрічці, звідси та його назва. Цифри позначають габарити діода у міліметрах. Так, у виробі 5050 показники становлять 5х5 мм, тоді як у меншому розмірі – 3х2,8 міліметра.

В елементах меншого розміру присутній лише один кристал, тоді як у великих їх три. Така особливість дозволяє їм випромінювати більш насичене та яскраве світло. Відповідно до технічного опису від виробників:

     світлодіоди SMD-3028 випромінюють світловий потік, що має показник приблизно 4 Люмена;
     у SMD-5050 він сягає 12 люменів.

Тобто яскравість другого діода вища втричі.

На те, яке світло випромінюватиме гнучка світлодіодна стрічка, впливає використаний кристал. На сьогодні використовуються чотири їхні види, завдяки яким прилади світять жовтим, червоним, синім, зеленим відтінками.
Способи використання та особливості ргб-ниток

До основних властивостей виробів належать можливість випромінювання будь-якого кольору. Кожен із кристалом вимагає індивідуального харчування. У зв'язку з цим на вході конструкції розташовані чотири дроти. Один із них є загальним. Таким чином, користувачі можуть змінювати колір стрічки. Робиться це за допомогою пульта ду.

Кольорове світлодіодне підсвічування може мати на один метр стрічки різну кількість діодів. Від цього залежить яскравість свічення та вартість.

Щоб підсвітити стелю, варто взяти SMD-5050, на один метр якої нанесено 60 діодів. Свічення – біле тепле. Для меблевих гарнітурів підійде слабший варіант, але з такою ж кількістю світлодіодів. Приємне м'яке світло зробить приміщення вишуканим. Для внутрішньої частини будівель не підходять потужні стрічки, діоди на яких розташовані дуже густо. Їхня вага занадто велика, тому ховати вироби складно.
Як створюються білі світлодіоди

Кольорове освітлення інтер'єру може зробити його стильнішим, незвичайним. Але подібна екзотика з часом набридає, стомлює. Адже для людських очей звичним є біле свічення.

Мало хто знає, але вчені багато років працюють над створенням кристала, здатного давати біле свічення. Але поки що світлодіодна RGB стрічка на стелю має у складі випромінюючий УФ синій діод. Зверху він покритий шаром люмінофора.

Що це за речовина? Завдяки ультрафіолету діод починає світитися. Як правило, він застосовується під час виробництва люмінесцентних освітлювальних приладів. З урахуванням цього, діоди з білим світінням багато хто відносить до ламп денного світла.

Мінус виробів у тому, що з часом люмінофор вигоряє. Як результат:

     вони стають менш яскравими;
     світіння стає з синьової.

Незважаючи на щорічну модернізацію виробничої технології, стрічки з білим світінням є недовговічними. Вже через рік безперервної роботи їхня яскравість здатна знизитися до 30%.

Білий колір можна отримати іншим способом. Світлодіодну стрічку можна купити з RGB-світлодіодом (в одному діоді розташовуються кристали всіх кольорів, крім жовтого). Нитки з ними називають ргб-стрічками. Шляхом змішування трьох кольорів в один виходить досягти білого світіння. Служать такі лід вироби значно довше.